Logo ZSP w Rogowie Opolskim
Dzisiaj jest 16.01.2021 
Strona główna Adresy ZSP
Godzina 12:43:29
Aktualności
Informacje o ZSP Nr3
Komunikaty szkolne
Kronika Szkoły
Koła zainteresowań
Osiągnięcia
Historie szkół
Z życia przedszkoli


Dział: regionalizm.
Działanie: Szkolne Biuro Podróży

Szkolne Biuro Podróży funkcjonowało przez cały czas trwania projektu. To tu powstawały pomysły na kolejne wycieczki. Odwiedziliśmy Krasiejów z Parkiem Dinozaurów, Górę św. Anny, gdzie przypomnieliśmy sobie bliską nam historię Powstania Śląskiego. W Zakrzowie po raz pierwszy niektórzy jeździli na koniach i mogli bez obaw poklepać wielkiego czworonoga. W Bierkowicach poznawaliśmy historię naszych dziadków, jak mieszkali, jak się ubierali, jak żyli. Każdą wycieczkę utrwaliliśmy na filmie, który nakręciliśmy kamera zakupioną z funduszy projektu. Wszystkie informacje zbieraliśmy w dziale redakcyjnym i technicznym by później, fotki, foldery z wypraw, wspomnienia, wywiady zamieszczać na naszej biurowej gazetce. Powstała również prezentacja multimedialna „Buro Podróży – Szkoła na TAK”. W ramach Szkolnego Biura Podróży zorganizowano również udział w dwóch lekcjach regionalnych w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Zajęcia z udziałem twórców ludowych Śląska Opolskiego dotyczyły „ Zwyczajów i obrzędów Świąt Wielkanocy na Śląsku”.
Zajęcia prowadziły nauczycielki: pani Jolanta Kijek, pani Joanna Gomółka, pani Agata Knysz pani Małgorzata BrzozowskaWycieczka do Krasiejowa,            To będzie moje jajko…lekcja regionalna.W skansenie…jak to dawniej bywało.

Góra św.Anny,
W stadninie koni w Zakrzowie
ZSP w Rogowie Opolskim
Dziś jest 16 dzień roku.
Imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projekty Unijne w naszej szkole„Uczę się - aby być szczęśliwym”
"Wiedza+Kompetencje=Sukces"
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III SP”
"Przez więdzę i kulturę do rozwoju wsi"
"Szkoła Na Tak"
pracownia komputerowa

Masz sugestie jak można ulepszyć tę stronę lub masz jakieś pytania!
Napisz do nas!!!

Informujemy że w roku szkolnym2011/2012 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dzieciom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wyprawki w skład, których wchodzi plecak oraz piórnik z całym wyposażeniem.

Przydatne strony

Kuratorium Opole
OKE
WODIP
MEN

   
autor mgr Agata Knysz